Firmamız 1986 yılında kurulmuş olup İstanbul Avrupa Yakası’nda tekstil sektörünün merkezi konumundaki Bomonti semtinde faaliyet göstermektedir. Uzun yıllardır özgün tasarım anlayışı ve kaliteden ödün vermeden günlük rahat ve şık koleksiyonlar hazırlamaktadır. Üretiminin bir bölümünü yurt içinde ki seçkin mağaza ve butiklerin raflarında insanların beğenisine sunmaktadır. Ürünlerimizin tasarım şekli ve üstün üretim kalitesi ile sektörde güçlü firmalardan biri olarak gerek yurt içi gerekse yurt dışında sağlam bir hazır giyim markası olmayı hedeflemekteyiz.

Vizyonumuz:

Tekstil alanında kendi markasıyla yurt içi ve yurt dışı pazarlarında edindiği yeri arttırmak ve sağlamlaştırmaktır. Özgün moda anlayışı, dünya modasını yakından takip etmesi ve 25 yılın verdiği tecrübeyi müşteri memnuniyeti ile birleştirerek aranılan bir marka haline gelmektir.

Başta Avrupa Birliği ve Rusya olmak üzere dünyanın birçok ülkesine müşterilerinden gelen talepler doğrultusunda çalışmalar sürdüren ve ihracatını gerçekleştiren Alkış Tekstil ürünlerin üretim organizasyonu konusunda uzman ekip ile tasarlamakta olup yüksek standartlardaki kaliteli üretim kapasitesine sahip partnerleri ile sürekli kontrol ve takip ilkesiyle üretim yaptırmaktadır.

Firmamız gümrük birliği sertifikasına sahiptir. Alkış Tekstil kurulduğu günden itibaren müşteri memnuniyetini ön plana taşıyarak, müşteri istekleri doğrultusunda kendini yenilemeye devam etmektedir. Dünya trendlerini takip ederek ve yenilikçi ürünler tasarlayarak müşterilerimizin tasarım ihtiyaçlarını karşılamak, ihtiyaçlarını en doğru şekilde anlamak ve en verimli çözümleri geliştirmek en büyük amacımızdır.

Ürünlerimizin hedef kitlesi modayı yakından takip eden, kumaş kalitesine dikkat eden, trendleri takip eden tarz sahibi kadınlardır.